Místní knihovna Mokré Lazce
Naposledy aktualizováno: 19.6.2020

 

 

ČESKÉ POŠTOVNÍ ZNÁMKY – VÝSTAVA ČESKÝCH POŠTOVNÍCH ZNÁMEK Z LET 1993 AŽ PO SOUČASNOST

 České poštovní známky - výstava

 

 

 

 

 

LENKA KLEMENTOVÁ: Jak prožít bohatýrskou trilogii aneb Altajem pěšky, na koni, po vodě

 Úterý 10. 1. 2017 v 18:00 hodin, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě, VSTUP VOLNÝ.

Altaj je okouzlující pohoří s panenskou přírodou. Svět nedotčený civilizací. Řeky a jezera, horské lesy a tundra, vysokohorské louky i ledovce, to vše tvoří různorodou krajinu ruského Altaje. Liduprázdný svět těchto hor oděný do podzimního hávu budeme poznávat nejen pěšky, ale také z koňského hřbetu a nemalou část splujeme po vodě. Jak prožít bohatýrskou trilogii aneb Altajem pěšky, na koni a po vodě s opavskou cestovatelkou Lenkou KlementovouSrdečně zveme.

 

BOŘEK FRÝBA V KARIKATURÁCH

 Od 2. 1. do 28. 2. 2017, Knihovna Petra Bezruče v Opavě – pobočka Kateřinky, dle provozní doby pobočky, VSTUP VOLNÝ.

Výstava prací známého opavského kreslíře Bořivoje Frýby.

Pozvánka na výstavu

 

VÝSTAVA SBĚRATELSKÝCH PANENEK

2. 1. – 30. 3. 2017, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, oddělení pro dospělé čtenáře, otevřeno podle provozních hodin knihovny, VSTUP VOLNÝ.

Výstavu rozmanitých panenek sběratelky Blaženy Konečné představíme ve vitrínách v dospělém oddělení.Výstava sběratelských panenek

IRENA OBERMANNOVÁ: LÁSKA – autorské čtení

Čtvrtek 22. 9. 2016, Sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě v 18:00 hodin, VSTUP VOLNÝ.

Autorské čtení z románu Láska známé české spisovatelky a scénáristky.

Irena Obermannova Láska

 

Vezmi knihu na prázdniny

Máte dlouhou chvíli? Zapomněli jste doma knihu nebo časopis? Na městském koupališti si s tímto problémem nemusíte dělat těžkou hlavu.  Knihovna Petra Bezruče v Opavě připravila na letošní léto pro návštěvníky městského koupaliště již 3. ročník akce „Vezmi knihu na prázdniny“. Stejně jako v minulých letech pracovníci knihovny v rámci aktualizace knihovního fondu nachystali řadu vyřazených duplikátů a starších knih nebo knižních darů od čtenářů, pro které nemáme v knihovně další využití. Pro letní četbu volíme zejména detektivky, romány pro ženy i knihy pro děti, které vám pomohou zpříjemnit letní dny.  Knihy budou tradičně umístěny v prostoru městské plovárny a budou volně k dispozici. Návštěvníci koupaliště si tak budou moci zpříjemnit pobyt u vody četbou. Nedočtenou knihu není nutné vracet zpátky. Čtenáři si ji mohou odnést a vrátit ji na koupaliště až po dočtení, nebo třeba nevracet vůbec a dát ji k přečtení někomu dalšímu. Pokud se kniha zalíbí natolik, že si ji vezmou třeba na výlet nebo dovolenou, mohou zaslat fotografii na facebook knihovny. Více informací na www.kpbo.cz nebo na facebooku Vezmi knihu na prázdniny, který bude aktuální s otevřením provozu na městském koupališti.

 

 

 literarni_podvecer_web

 1.4. – 29.6. 2016, Knihovna Petra Bezruče v Opavě, dospělé oddělení, během otevíracích hodin oddělení, VSTUP VOLNÝ.

 Výstava knih na dospělém oddělení věnovaná 700. výročí narození Karla IV. je k vidění od1.4. do 29.6. 2016 v otevíracích hodinách oddělení. Ve vitrínách je prezentována literatura z fondu knihovny, která se vztahuje k této významné osobnosti. Knihy jsou doplněny pracemi žáků ZUŠ Háj ve Slezsku.

 plakat_web

 

 Cestovatelská beseda Japonsko na kole. Úterý 6. října 2015, 18:00 hod., sál Knihovny Petra Bezruče, Nádražní okruh 27, vstup volný. 

 

 

 

 

 

Opavská autorka Jana Richterová představuje první díl svého románu Zahrada. Jde o svěží, čtivý příběh na pomezí fantasy a magického realismu, jenž především pobaví a potěší. Vizuálně bohaté vyprávění o skupině mladých městských lidí, v níž je jako v rozmarném koktejlu namícháno v tom správném poměru tajemno, téměř detektivní napětí, hororové obrazy, samozřejmě nezbytná ingredience romantických vztahů, vše navíc zakápnuté trochou osobitého humoru. 
Více o autorce na stránkách Jany Richterovéhttp://janarichterova.cz/?stranka=1 

16. ledna 2014, pobočka Opava Kateřinky, 18:00 hodin, vstup volný

 

 Přednáška

Arnošt Vašíček: ZÁHADY TICHOMOŘÍ, 14. května 2013 v 18:00 hodin, sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Vstup volný. Více na http://www.okpb.cz/web/index.php?set=default~cze~false~0&doc=0465_07_05_2013_KPB_vasicek